Bracia Franciszkanie od Świętego Krzyża... w służbie miłości bliźniego

POWOŁANIE

Jest wiele dróg i możliwości w życiu, jest wiele sposobów i pomysłów na udane życie. Jednak często pojawia się pytanie, które nie daje nam spokoju, które często wraca i oczekuje od nas odpowiedzi : Co mam zrobić, jak mam żyć, aby być szczęśliwym?

Sposobów i możliwości jest wiele. My wybraliśmy drogę naśladowania Chrystusa, którą przetarł dla nas św. Franciszek z Asyżu i którą obrał dla nas Brat Jakub Wirth. To droga, którą wspólnie idziemy jako bracia, służąc cierpiącym, starszym, niepełnosprawnym, samotnym i ubogim. Jest to droga trudna i wymagająca wiele wysiłku, a zarazem piękna i dająca odczuć namiastkę szczęścia. Nie jest ona dla każdego.

Muszę się najpierw zapytać siebie: Czy jest to droga dla mnie? Jak mam się na tę wędrówkę przygotować i co mam z sobą zabrać? Czy mam wystarczająco dużo sił, aby udać się w tę podróż?

Jeśli rozpoczniesz razem z nami wędrówkę, poprowadzimy Cię ścieżkami formacji zakonnej do drogi, którą wspólnie będziemy szli ku domu naszego Ojca.

Warunki przyjęcia do Zgromadzenia:

1. Powołanie do życia zakonnego we wspólnocie braterskiej.

2. Katolik, stanu wolnego, bez obciążeń finansowych.

3. Dobre zdrowie fizyczne i psychiczne.

4. Zdolność do życia we wspólnocie.

5. Wykształcenie przynajmniej zawodowe.

6. Wiek - od 18 roku życia.

Formacja zakonna

Formacja zakonna w naszym Zgromadzeniu wygląda następująco:

Postulat - od 6 miesięcy do 1 roku - czas trwania zależy od tego, kiedy kandydat wstąpi i od jego znajomości języka niemieckiego.

Nowicjat - rozpoczyna się obłóczynami i trwa 2 lata. Pierwsze śluby zakonne - składa się na 2 lata.

Juniorat - praktyka lub praca w dziełach Zgromadzenia, dokształcanie, formacja duchowa i intelektualna itp.; po 2 latach odnawia się śluby czasowe na 3 lata. Śluby wieczyste.

Galeria zdjęć